Navštivte náš e-shop!


Navštivte náš e-shop www.ANAVY.cz !


čtvrtek 29. října 2015

Přehled plenek Anavy a jejich charakteristika

In English
  • Kalhotkové plenky Anavy

  Jsou to plenky ušité do tvaru kalhotek se zapínáním na suchý zip, patentky či snappi sponku. Výborně sají a mají kolem nožiček gumičku jako ochranu před protečením. Nemají nepropustnou PUL vrstvu, je tedy třeba je doplnit svrchními PUL kalhotkami, popř. svrchními vlněnými či fleecovými kalhotkami. Dělí se na:
  • Novorozenecké (pro nejmenší děti, obsahují kalhotky + savé jádro)
  novorozenecká srdíčka
  MATERIÁL:
  vnitřní vrstva a povrch savého jádra: 80 % viskóza (bambus), 20 % polyester
  střední vrstva a savé jádro: 80 % bavlna, 20 % polyester
  vnější dekorativní vrstva: 95 % bavlna, 5 % elastan // 100% bavlna // 80% bavlna, 20% polyester (dle konkrétního vzoru)
  • Jednovelikostní (lze používat od narození po nočník, velikost se upravuje patentkami; obsahuje kalhotky + 2 savá jádra)
  kalhotková letadla
  MATERIÁL:
  podšívka a savá jádra: 80% viskóza (bambus), 20 % polyester
  střední vrstva: 80% bavlna, 20% polyester
  vnější dekorativní vrstva: 100% bavlna / 95% bavlna, 5% elastan / 80% bavlna, 20% polyester (konkrétní složení na etiketě výrobku)
  • Noční /XL (plenka pro starší děti od 6 kil, kterým nestačí jednovelikostní plenka. Koupit si ji můžete ve 2 variantách:

Vyrábíme ve dvou variantách:

 • s vícevrstvou plenkou
 • s dlouhou vkládací plenkou


MATERIÁL:
dlouhé savé jádro: 71 % viskóza (bambus), 29 % polyester
vícevrstvá plenka: 70 % viskóza (bambus), 28 % biobavlna, 2 % polyester
podšívka: 67 % viskóza (bambus), 33 % polyester
vnější vrstva: 80 % bavlna, 20 % polyester
 • Anavy Easy (all in one, vše v jednom)

 • Plenky složené z nepromokavých kalhotek a dvou savých jader. Nedělají velký zadeček a jsou úzké mezi nožičkama, takže se nejvíce podobají jednorázovým plenkám. Podle potřeby můžete dávat buď jedno nebo dvě savá jádra.
  Pokud vašemu dítěti tato plenka savostí nestačí, zvolte kalhotkovou plenku -- viz výše -- (má volánky kolem nožiček, takže lépe zabrání "nehodám", pro starší děti na noc pak noční/XL plenku (více savá, širší).

  easy pohádkový les
  MATERIÁL:
  Vnější vrstva: 100% polyester s polyuretanovým zátěrem; podšívka: 100% polyester
  savá jádra: 80%viskóza (bambus), 20% polyester
  • Čtvercové plenky

  Stále oblíbené jsou i klasické čtvercové plenky - pro novorozená miminka se skládají na novorozenecký sklad (https://www.youtube.com/watch?v=S1TN98b-w1E&noredirect=1). Řídká stolice novorozenců jím neproteče kolem nožiček a nedělá velký zadeček. Je dobré vybírat kvalitní plenky s vyšší gramáží. Čtvercovou plenku můžete využít i jako osušku či poskládanou narovno místo savého jádra (vkladačky) do nepromokavých kalhotek.

  čtvercová žirafky
  MATERIÁL: 100% bavlna
  • Vícevrstvé plenky

  Moderní varianta čtvercových plen. Jsou menší a silnější než čtvercové, poskládané a sešité- vprostřed jsou 4 vrstvy a na krajích 2 vrstvy bambusovo/bavlněného froté či bavlny. Jsou snadnější na manipulaci, déle schnou.

  MATERIÁL: 70 % viskóza z BIO bambusu, 28 % BIO bavlna a 2 % polyester
  • Vkládací plenky, savá jádra

  • Vkládací plenky -- doplňkové plenky pro zvýšení savosti libovolné plenky. V nabídce jsou krátké i dlouhé, které se dají skládat dle potřeb miminka (např. více dopředu pro chlapečky).
  vkládací dlouhá
  MATERIÁL:  80% viskóza (bambus), 20% polyester
  • Savá jádra -- totožný produkt opatřený patentkami, je určen jako náhradní vnitřek k Anavy Easy (svrchní kalhotky Anavy Easy není třeba prát po každém použití, lze měnit jen savá jádra)
  MATERIÁL:  80% viskóza (bambus), 20% polyester
  • Svrchní kalhotky

  • PUL zapínací-- kalhotky s polyuretanovým zátěrem -- jsou prodyšné, nepromokavé. Dávají se na kalhotkovou plenku nebo vámi zvolenou libovolnou kombinaci plenek (vícevrstvé, čtvercové,..) u kterých potřebujeme ochranu před protečením.

  MATERIÁL: 100% polyester laminovaný polyuretanem, materiál je vyroben v EU, je atestován pro děti do 3 let i pro styk s potravinami.

  • PUL natahovací -- kalhotky s polyuretanovým zátěrem a pružným flísem kolem pasu a stehýnek. Jsou extra spolehlivé proti protečení, neotlačují pas ani stehýnka. Je třeba do nich dávat plenku, které na dítěti sama drží, tzn. nejsou vhodné na čtvercové plenky volně vložené.   

  MATERIÁL: 100% polyester laminovaný polyuretanem, lemy 100% polyester. Materiál je vyroben v EU, je atestován pro děti do 3 let i pro styk s potravinami.
  • Flísové -- kalhotky ze dvou vrstev aktivního polarflísu. Jsou výborně prodyšné, snadno se udržují. Nemají v sobě nepropustnou vrstvu, takže některým dětem mohou provlhat.
  flísové moře
  MATERIÁL: 100% polyester
  • Vlněné -- kalhotky z ovčí vlny. Jsou výborně prodyšné, nekoušou, ovčí vlna má antibakteriální účinky, zajišťuje v zimě i v létě optimální teplotu. Je třeba je průběžně impregnovat lanolinem -- před prvním použitím 2x, jinak cca po 2-3 praních.
  MATERIÁL: 100% merino vlna
  Lanolinová impregnace -- vlněné kalhotky je třeba pravidelně napouštět lanolinem (ovčí tuk), který se z nich vypírá. Zajištuje vodoodpudivost materiálu. Provádí se namáčením kalhotek do lanolinového roztoku na 4-6 hodin.
  • Separační plenky

  Slouží jako ochrana látkové plenky před největší nečistotou, některé také jako ochrana dětské pokožky před vlhkostí. Podle toho volíme i typ separační plenky:
  • Flísové - výborně chrání plenku před znečištěním, při počůrání udržují nejlépe pokožku v suchu, mají stejnou životnost jako látkové plenky, perou se spolu s plenkami
  separační flísové
  MATERIÁL: 100% polyester
  • Celulózové -- tekutinu nasáknou do sebe, udrží stolici (především kojeneckou vaječinu), brání znečištění spodních plenek, zůstávají pocitově vlhké
  separační celulózové
  • Viskózové -- tekutinu odvedou (propustí) do dalších plenek, zůstávají pocitově suché
  65-large_default
  Počůrané celulózové a viskózové plenky lze několikrát vyprat a použít znovu. Separačky znečištěné stolicí vyhoďte do popelnice, při spláchnutí do WC ucpávají čistírny odpadních vod.
  • Snappi sponka

  Sponka určená k sepnutí kalhotkové plenky bez zipu/patentek, čtvercové plenky poskládané na novorozenecký sklad či vícevrstvé plenky.

  • Testovací sada

  Dobrým řešením je zakoupit si testovací výbavičku a vyzkoušet, které plenky vám vyhovují nejvíc. V testovací výbavičce jsou obsaženy tyto produkty:

  testovací sada
  • Anavy Easy
  • jednovelikostní kalhotková plenka
  • vícevrstvá bambusová plenka
  • čtvercová plena
  • PUL svrchní kalhotky
  • snappi sponka (dá se s ní sepnout novorozenecký sklad, vícevrstvá plenka či kalhotková plenka na snappi sponku)
  Všechny plenky z testovací výbavičky určitě využijete i nadále, ty nejoblíbenější si doobjednáte.

  Veškeré produkty zakoupíte na našem e-shopu www.anavy.cz.


  Líbí se vám některé plenky a přemýšlíte, kolik si jich pořídit, aby vám ve výbavičce nic nechybělo? 

   

  Podívejte se na náš odkaz  http://www.anavy.cz/co-vsechno-mam-poridit-/


  Najdete zde přehled několika doporučených plenkových výbaviček, sestavených z různých typů plen, doporučený počet plen i cenovou relaci.   ANAVY DIAPERS – GENERAL KNOWLEDGE

  • Fitted diapers

  They are made of multiple layers of bamboo terry. These diapers are not waterproof, you have to use a cover. 
  We make fitted diapers in 3 sizes- Newborn, One-size and XL/night:
  •  Newborn-size  (fits from 2 kg to 6 kg, one insert included)
  novorozenecká srdíčka
  FABRIC CONTENT:
  inner layer and the top layer of the insert:  80 % viscose (bamboo), 20 % polyester
  middle layer and insert core: 80 % cotton, 20 % polyester
  outer decorative layer: 95 % cotton, 5 % elastane // 100% cotton // 80% cotton, 20% polyester (depends on particular print)
  • One-size (fits from birth to potty, two inserts included - short and long. Snaps on the front enable to adjust the size.)
  kalhotková letadla
   FABRIC CONTENT:
  inner layer and the top layer of the insert:  80 % viscose (bamboo), 20 % polyester
  middle layer: 80% cotton, 20% polyester
  outer decorative layer: 100% cotton / 95% bavlna, 5% elastane / 80% cotton, 20% polyester (depends on particular print)
  • Night /XL (fits from approx. 7 kg when the One-size diaper is not absorbent enough; suitable for night-time when you need an extra absorbent diaper. One extra large insert or a prefold included (you can choose )
  noční jahoda
   FABRIC CONTENT:
  long insert: 71 % viscose (bamboo), 29 % polyester
  prefold: 70 % viscose (bamboo), 28 % bio-cotton, 2 % polyester
  inner layer: 67 % viscose (bamboo), 33 % polyester
  outer layer: 80 % cotton, 20 % polyester
  • Anavy Easy 

  All in one diaper, fits from birth to potty. Slim fitting, perfect for newborn babies, suitable under close-fitting jeans or leggings, great for crawling and walking. It includes waterproof PUL cover with fleece lining + 2 inserts (short and long) No need for a separate waterproof cover. Tis diaper is not as absorbent as our fitted diaper. It is possible to buy the insert separately; we recommend to buy 2 sets of inserts for each Anavy Easy diaper (a set = long + short insert)

  easy pohádkový les
  FABRIC CONTENT:
  inserts : 80% viscose (bamboo), 20% polyester
  inner layer: 100% polyester
  outer layer: 100% polyester with PU lamination
  • Muslin Square

  (we offer Libštát and Kikko Muslins) 100% cotton, quick-drying, money saving option, but less absorbent and reliable, great for newborn babies folded up as a newborn fold, kite fold or angel fold. You can also fold it "flat" and put into a diaper cover. (https://www.youtube.com/watch?v=S1TN98b-w1E&noredirect=1).

  čtvercová žirafky
  FABRIC CONTENT: 100% cotton
  • Bamboo prefolds

  Modern alternative to muslin squares, prefolded and sewed up. 2 layers on the edges, 4 layers in the middle. You can use the trifold fold or the angel fold.

  FABRIC CONTENT: 70 % viscose (bamboo), 28 % bio cotton and 2 % polyester
  • Inserts, snap in inserts

  • Inserts -  additional inserts increase the absorbendy of any diaper. We offer short as well as long inserts.
  vkládací dlouhá
  FABRIC CONTENT:  80% viscose (bamboo), 20% polyester
  • Snap in inserts - identical product with snaps, replacement insert for Anavy Easy. We offer short as well as long inserts.
  FABRIC CONTENT:  80% viscose (bamboo), 20% polyester
  • Covers 

   We make 3 types of Covers:
  • PUL - Fabric laminated with polyurethae, waterproof, breathable. Suitable for diapers that are not waterproof and require a cover - fitted diapers, prefolds, muslin squares,..)
  svrchní disco květy
  FABRIC CONTENT: 100% polyester with PU lamination, made in USA
  • PUL pull on covers - easy on, easy off. Extra reliable, suitable primarily for night.
  •  
  • FABRIC CONTENT: 100% polyester with PU lamination, made in USA
  • Fleece- cover made of two layers of polar fleece - breathable, quick-drying; they can get moist when the child puts pressure on them (when sitting longer etc.)
  flísové moře
  FABRIC CONTENT: 100% polyester
  • WOOL - waterproof, antibacterial, keeps optimal temperature. They need regular lanolising to renew their water-resistance (every 2-3 washes)
  FABRIC CONTENT: 100% wool (merino)
  Lanolising - the wool cover has to be lanolised regularly to keep its water-repelling properties because the lanolin (sheep wool wax/fat) is gradually washed away. It´s done by sooaking the wool in a lanolin solution for several hours.

  • Liners

  Protect diapers from stool.
  • Fleece - hold runny poop, the best protection of the baby shkin against moisture; throw poop into the toilet before washing
  separační flísové
  FABRIC CONTENT: 100% polyester
  • Cellulose - protect diaper from a runny poop; they are not as dry to the touch as the wiscose liners; throw away when poopy, wash when wet.
  separační celulózové
  • Viscose- drain the liquid quickly into the diaper, stay dry to the touch. Throw away when poopy, wash wen wet.
  65-large_default

  • Snappi fastener

  Fastens various folds from muslin squares or fitted diaper made in Snappi fastener version.
  • Trial pack

  You can buy our trial kit and try, what diapers suit you most. The trial pack includes:

  testovací sada
  • Anavy Easy
  • Fitted diaper One-size
  • Bamboo Prefold
  • Muslin square
  • PUL Cover
  • Snappi fastener (fastens various folds from muslin squares)
  Žádné komentáře:

  Okomentovat